ביקור קבוצת רפלקסולוגיות ורפלקסולוגים מצרפת בישראל

ביקור קבוצת רפלקסולוגיות ורפלקסולוגים מצרפת בישראל

 

מאת: יוסי גולן

בחודש נובמבר 2019 ביקרה בארץ קבוצה של 28 מטפלות ומטפלים ברפלקסולוגיה אשר למדו ועובדים בצרפת. הקבוצה התארגנה והגיעה לישראל לביקור מקצועי בשילוב סיורים במקומות הקרובים לליבם, בנצרת, בבית לחם, בירדן וכמובן בירושלים.

את חלקו המקצועי של הסיור ארגנה מוניק חסון, רפלקסולוגית בכירה שלמדה בארץ ומטפלת רב תחומית בעצמה ומטרתו הייתה להכיר את תחום הרפלקסולוגיה בישראל, הידוע בעולם כמתקדם מאוד, ולהכיר מקרוב גם את חומר הלימוד והשיטות להן נחשפים הסטודנטים בישראל במסגרת הכשרתם המקצועית

כנציג האגודה לרפלקסולוגיה בישראל הוזמנתי להשתתף בביקור הקבוצה במכללת רידמן בתל אביב שבו מנהלת המגמה לרפלקסולוגיה במכללה, יוכי קשת, העבירה להם הרצאה בתחום "ארבעת האלמנטים", "מטמורפיק" ו"רשתות כאב", תחומים שאינם נמצאים כמעט בתחומי הלמידה והעיסוק בצרפת, שם הלמידה והטיפול ממוקדים יותר על אבחון וטיפול דרך "קווי האורך" ומפות ההשתקפות של יוניס אינגהם ויורה יורגן. החוויה האישית שלי מהשתתפותי בהרצאה המרתקת היא שאכן, היקף הלימודים והידע אתם מסיימים הסטודנטים לרפלקסולוגיה בישראל הנו רב ומגוון ויש לנו סיבות טובות להתגאות ברמה המקצועית של המקצוע בארץ.

למחרת הוזמנו, אפרת עקיבא ואני לביקור קבוצת הרפלקסולוגים מצרפת בבית החולים בני ציון בחיפה על מנת להכיר מקרוב את השילוב שבין הרפואה הקונבנציונאלית ובין הרפואה המשלימה, נושא שעניין אותם מאוד ואינו פועל כמעט בצרפת.

שמואל אטיאס, המוכר יותר בכינויו 'סמי', רפלקסולוג בכיר, דוקטורנט לקראת תואר דוקטור בבריאות הציבור מטעם אוניברסיטת חיפה ומי שמשמש כסגן מנהל המחלקה לבריאות משלימה בבית החולים בני ציון בחיפה, הציג לאורחים את ההשתלבות של הרפואה המשלימה בפעילותו השוטפת של בית חולים ציבורי בישראל, ייחודי אמנם ויחד עם זאת אינו היחיד. שמואל אטיאס הציג בפני האורחים מקצת מהמחקרים הקליניים המתקיימים במסגרת בית החולים הבוחנים את ההשפעה של הטיפולים הרפלקסולוגים בחולים מאושפזים בתחומים שונים כגון הפחתת חרדות כדוגמא והסביר כיצד מתנהלים מחקרים אלו, דרכי הפיקוח המתבצעים למניעת סטיות וטעויות והיכן ניתן לעקוב ולקרוא אודות המחקרים הנערכים בבית החולים, חלקם בשילוב האוניברסיטה בחיפה, ביקור מעניין ומרתק מאוד שחשף בפנינו עוד יותר את חשיבות תחום הרפלקסולוגיה ויכולת השפעתה על חיינו.

במסגרת הביקור בבית החולים, ניתנה לנו האפשרות להציג בפני האורחים את פעילות האגודה לרפלקסולוגיה בישראל, את המטרות והחזון שלנו, שיתפנו אודות השילוב עם המכללות המובילות בארץ והצבענו על כיוונים להגדרת התחום ולגידורו.

צרו קשר:

טלפונים:

אבי שני – 052-3366434

יוסי גולן – 050-6988898

תמי זילברשטיין – 050-7914202

נורה חוסיין - 052-6802284

יעל רוקח – 052-8777462

 

כתובת דוא"ל: contact@reflexology-il.com

© 2023 by Key Lessons. Proudly created with Wix.com